Inauguracja

Inauguracja oraz pierwsze zajęcia w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku odbyły się 17 marca 2017 roku  o godzinie 12.00 w Centrum Dydaktyczno - Badawczym Nanotechnologii. Pierwszy wykład wykład wygłosił sam Rektor ZUT, prof. Jacek Wróbel.  Uczelnia przygotowała bogatą ofertę zajęć na  seniorów, na wszystkich wydziałach uczelni. Są to głównie zajęcia w laboratoriach oraz pokazy i warsztaty. Program obejmuje 10 zjazdów dla każdego z wybranych siedmiu działających w województwie UTW (w Szczecinie, Gryficach, Trzebiatowie, Kamieniu Pomorskim, Myśliborzu, Wałczu oraz Golczewie). Łącznie w projekcie weźmie udział ponad 250 seniorów. Koordynatorem jest Biuro Promocji ZUT. Wartość dofinansowania wynosi 280 tys złotych, projekt będzie realizowany do końca roku.